Hakkında

200 500
+

Çalışan Sayısı

0 2
GW+

Yıllık Üretim Kapasitesi

8 GW +

Kurulu Güç Kapasitesi

2900 32000

Üretim Alanı

Banner-scaled-2-min
Cart
Biz kimiz?

İştiraklerinden biri olduğumuz HT-SAAE şirketi; 1956’da kurulmuş ve Çin Devlet’ine ait bir kuruluş olan China Aerospace Science Technology Corporation’ın (CASC) bünyesinde yer alan teknoloji şirketidir. CASC hava-uzay ekipmanları, uydu, uzay fırlatma araçları, insanlı uzay araçları, savunma sanayi, derin uzay detektörleri ve diğer uzay ürünleri üreten bir Fortune 500 şirketidir.

28 Mayıs 1998’de kurulan ve daha sonra aynı yılın haziran ayında Şangay Borsası’nda işlem görmeye başlayan HT-SAAE, Çin’de “hava-uzay” adıyla borsaya giren ilk şirket olma özelliğini taşıyor. HT-SAAE; Şangay, İç Moğolistan, Jiangsu ve Türkiye’de dört büyük üretim ve araştırma üssüne ek olarak beş yüksek teknoloji işletmesi ile yedi ulusal ve bölgesel teknoloji Ar-Ge merkezine sahiptir.

HT-SAAE esas olarak polisilikon, güneş hücreleri ve yeni “fotovoltaik + enerji depolama” sisteminin entegrasyonu üzerine çalışmaktadır. Bunların yanında taşıyıcı roket araştırması, tasarımı, üretimi ve fırlatılması konularında, insan yapımı uydular, insanlı uzay araçları, stratejik ve taktiksel füze sistemleri alanlarında faaliyet göstermektedir.

Profesyonel bir fotovoltaik güneş enerjisi şirketi olan HT-SAAE, silikon plakadan, hücre, güneş paneli ve fotovoltaik güç istasyonlarına kadar ulaşan eksiksiz bir fotovoltaik endüstri zincirine sahiptir. HT-SAAE, hücreler ve modüller üzerine 260’tan fazla teknik patente sahiptir ve ürünlerinin verimliliğini sürekli olarak geliştirmektedir. Tüm bunlara ek olarak; yüksek performanslı, kaliteli ve güvenilir havacılık fotovoltaik hücre modülü ürünleri üretmektedir.

Uluslararası kabul görmüş bir üçüncü taraf kuruluşu olan Bloomberg New Energy Finance (BNEF)’e göre HT-SAAE, En İyi 10 Çin PV Panel Tedarikçisi olarak TIER 1 listesinde uzun yıllardır yer almaktadır. Ayrıca, 2018 yılından itibaren, ABD merkezli test laboratuvarı olan ve sektörün en prestijli kurumları arasında yer alan PV Evolution Labs (PVEL) tarafından; Türkiye’deki fabrikası HT Solar Enerji’de ürettiği güneş panelleri ile ‘’En İyi Performans Gösteren Üreticiler’’den biri olarak seçilmeye devam ediyor. 

Genel merkezimizin köklü ve inovatif vizyonuyla; HT Solar Enerji olarak 2016 yılında Tuzla Serbest Bölge’de üretim faaliyetlerimize başladık. 32.000 m2 alana kurulu tesisimizin, yıllık 2 GW üretim kapasitesi bulunuyor. Kuruluşumuzdan itibaren Türkiye pazarına yaklaşık 1.8 GW, dünya çapında ise yaklaşık 8 GW gücünde güneş paneli tedariği sağladık. İhracat pazarlarımızdan başında; ABD, Avrupa ve Orta Doğu gelmektedir. Bugün Türkiye’de kurulu ortalama her beş güneş panelinden birinde HT-SAAE markası bulunmaktadır.

Sosyal sorumluluk bilincimizle, 2017 yılından itibaren üyesi olduğumuz PV CYCLE; Kâr amacı gütmeyen üye tabanlı bir organizasyondur. Dünya genelindeki şirketlere ve atık sahiplerine hem toplu hem de özel atık yönetimi ve yasal uyumluluk hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, ülkemiz için ürettiğimiz katma değerin bir çıktısı olarak; 2018 yılından itibaren her sene ISO500 ve Fortune 500 Türkiye listelerinde yer almaktayız. Ürettiğimiz ürünlerin kalitesini her zaman daha da iyileştirmek önceliklerimizden biri. Bu nedenle; ISO9001, ISO14001 ve ISO45001 sertifikalarımızın yanı sıra; her türlü hava şartlarında aynı performansı sergileyen güneş panellerimiz, uluslararası bir kuruluş olan TÜV Rheinland laboratuvarı tarafından onaylanmıştır.

Bilimsel ilerlemelerimizin yanı sıra; enerji tasarrufu ve küresel sosyal sorumluluğu aktif olarak yerine getirmeyi ve sürdürülebilir kalkınma ile insanlık için daha iyi bir gelecek yaratmayı amaçlamaktayız. Bu bağlamda; sürdürülebilir enerji çözümleri ile gelişmiş teknolojimizin tam potansiyelinden yararlanarak, gezegenimiz için daha temiz ve daha güvenli bir gelecek inşa etmek için çabalıyoruz. Nihai hedefimiz, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmaktır.