Half-Cut

Half-Cut panelleri diğerlerinden ayıran, performansı iyileştirmeye ve elektrik kayıplarını azaltmaya odaklanan tasarımdaki farklılığıdır. Üretiminde yansıma önleyici kaplama veya yansıma önleyici cam kullanılır. Bu özellikleri Half-Cut panelleri geleneksel modellerden daha güvenilir ve verimli hale getirir. Ayrıca geleneksel panellere kıyasla iki katı alt dizi içerdiğinden tek bir alanın gölgelenmesi daha az kayba neden olur. Böylece eşsiz kablolama sistemleri sayesinde daha yüksek bir gölge toleransı sunarak panelin güç çıkışı ve performansını yüksek tutar.

%21.3’e varan verimliliği ve 12 yıl ürün, 30 yıl güç çıkış garantisi ile HT Solar’ın CE ve CSA sertifikalı Half-Cut panelleri, yatırımınızın en kısa sürede geri dönüşünü garanti ederken; enerji maliyetlerinizi de düşürerek işletmenize destek olur.

Topcon

TopCon enerji kaybını azaltan ve hücre verimliliğini arttırmaya yardımcı olan gelişmiş bir N tipi silikon hücre teknolojisidir. Kristal N-tipi TOPCon hücre çekirdeği sayesinde daha fazla doğrudan güneş ışığı elektriğe dönüştürülür. N tipi hücreler, yüksek sıcaklıklara karşı önemli ölçüde daha iyi bir dirence sahiptir. Bu özellik, P-tipi hücre teknolojisine göre modüllerin uzun ömürlü olmalarını ve verimliliklerini artırmaktadır.

CE sertifikalı, dayanıklılığı TÜV Rheinland laboratuvarı tarafından kanıtlanmış HT-SAAE markalı TopCon güneş panellerimiz, 22.5%’a varan verimlilikleri ile enerji maliyetlerinizi minimize eder. 15 yıl ürün, 30 yıl güç çıkış garantisi ile birlikte Full Black ve Bifacial Transparent modelleri ile 580W çıkış gücüne ulaşabilen güneş panellerimiz, GES projeleriniz için en uygun seçeneklerden biri olacaktır.

Bifacial

Tek yüzlü (monofacial) güneş panelleri, yüzeyine doğrudan gelen güneş ışığından elektrik enerjisi üretir. Bifacial paneller ise hem doğrudan gelen ışıktan hem de yansıyan ışıktan enerji üretir. Bu da monofacial panellere kıyasla daha fazla güç üretimi sunar.

HT Solar Avrupa Birliği CE sertifikalı, dayanıklılığı TÜV Rheinland laboratuvarı tarafından kanıtlanmış Transparent Bifacial panelleri Half-Cut hücre teknolojisi ile birlikte 21.2%’ye varan verimliliği ve 590W’a varan çıkış gücüne sahiptir.

Full Black

Siyah güneş panelleri, adından da anlaşılacağı gibi, geleneksel mavi olanların aksine üretim sürecinde kullanılan silikondan dolayı siyah renklidir ve görsel olarak tercih sebebidir.

CE sertifikalı HT Solar Full Black panelleri Siyah Backsheet modeli ve mikro çatlağa dayanıklı yapıları ve 21%’i aşan verimlilikleriyle size en uygun seçenekleri sunar.

PERC

PERC paneller geleneksel güneş panellerinden yüzde 6 ila 12 daha fazla enerji üretimi sağlayan modifiye edilmiş silikon güneş hücrelerine sahiptir. PERC paneller, hücrenin arka tarafında ekstra bir katmana sahiptir. Bu, güneş ışınlarının bir kısmının güneş hücresine geri yansımasını sağlar ve onlara enerjiye dönüştürülmeleri için başka bir fırsat verir. PERC paneller teknolojileri sayesinde aynı miktarda alandan daha fazla elektrik üretebilirler. PERC güneş hücreleri ile geleneksel kristal güneş hücreleri arasındaki fark, arka yüzey alanında kullanılmayan ışığı bir ayna gibi güneş hücresi boyunca geri yansıtan yansıtıcı bir pasivasyon katmanıdır. Bu, ışığa güneş hücresi tarafından soğurulması için ikinci bir şans vererek düşük ışıklı uygulamalarda bile elektrik üretimini artırır.

HT Solar’ın Half-Cut teknolojisi ile üretilmiş, CE ve SA sertifikalı PERC güneş hücreli panelleri 21.7%’ye varan verimlilikleri, 12 yıl ürün, 25 yıl güç çıkış garantisi ile birlikte bir panelde aradığınız her şeyi sunar.