HT-SAAE Awarded as ’Top Performer’ in PVEL 2021 PV Module Reliability Scorecard

May 26, PV Evolution Labs (PVEL), the leading independent PV test laboratory, released its seventh annual PV Module test results the 2021 PV Module Reliability Scorecard Report. HT-SAAE placed the third time as a “Top Performer” with product reliability and performance among global PV module manufacturers.

 

PVEL is the leading reliability and performance testing lab for downstream solar project developers, financiers, and asset owners and operators around the world. With over ten years of experience and accumulated data, PVEL conducts testing that demonstrates solar technology bankability. HT-SAAE again is only solar module manufacturer from Turkey that entered the 2021 PV Module Reliability Scorecard with its solar panels produced in Istanbul/Turkey.

 

PVEL’s 2021 PV Module Reliability Scorecard recognizes manufacturers with exemplary test results in Product Qualification Program (PQP). HT-SAAE has taken place in the list the performance of Damp Heat, LID (Light Induced Degradation) and LETID (Light and Elevated Temperature Induced Degradation) and awarded Top Performers.

 

HT-SAAE, BNEF Tier 1 module manufacturer,has been involved in many projects around the world with its high performance modules. With its strong financial structure, quality production and high capacity, HT-SAAE aims to increase the supply of solar modules to global projects every year. 

Download the Scorecard to learn more:https://bit.ly/2SpYD2F

ABD merkezli, dünyanın önde gelen bağımsız PV panel test laboratuvarı olan PV Evolution Labs (PVEL); yedinci, yıllık PV panel test sonuçlarını ‘’2021 PV Panel Güvenilirlik Raporu’’nu yayınladı. HT-SAAE, küresel PV panel üreticileri arasında ürün güvenilirliği ve performansı ile üçüncü kez “En İyi Performans Gösteren” üreticilerden biri oldu.

 

Dünyanın birçok yerindeki güneş enerjisi proje geliştiricileri, yatırımcıları ve operatörleri için önde gelen güvenilirlik ve performans test laboratuvarı olan PVEL, 10 yılı aşkın deneyim ve birikmiş verilerle güneş enerjisi teknolojisinin güvenilirliğini gösteren testlere imza atıyor.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda, HT Solar ana şirketi HT-SAAE, İstanbul Tuzla’daki fabrikasında ürettiği güneş panelleri ile küresel PV panel üreticileri arasında ürün güvenilirliği ve performansı ile üçüncü kez “En İyi Performans Gösteren” üreticiler arasında yer alarak, bu yıl da 2021 PV Panel Güvenilirlik Raporu’na giren Türkiye’deki tek güneş paneli üreticisi oldu.

 

“Üstün performans ödüllü panellerimizle, güneş enerji santrallerine değer katmaya devam edeceğiz’’

 

Üreticileri, Ürün Yeterlilik Programında (PQP) örnek test sonuçları ile ödüllendiren PVEL’in 2021 PV Panel Güvenilirlik Raporu’na göre; HT-SAAE listedeki 26 üretici arasında, Damp-Heat (Nem ve Sıcaklık testi), LID (Işık Kaynaklı Bozulma) ve LeTID (Işık ve Yüksek Sıcaklık Kaynaklı Bozulma) test sonuçlarına göre “En İyi Performansı Gösteren” ödülüne layık görüldü.

Düşük LID ve LETID oranlarına sahip panel tedarik etmenin bir projenin yıllar içerisindeki üretim kayıplarını azalttığına dikkat çeken HT Solar Satış Pazarlama Müdürü Emre Kulaç: “LID ve LeTID testlerinden elde edilen sonuçlar, üretim tahminleri için doğrudan girdilerdir ve projelerin fizibilitelerini olumlu anlamda etkilemektedir. Dolasıyla, düşük LID ve LeTID oranlarına sahip paneller tedarik etmek bir projenin değerini artırır. Üstün performansa layık görülen güneş panellerimizle, ülkemizde ve globalde güneş enerji santrallerine üstün değer katmaya devam edeceğiz’’ dedi.

 

Üç yıldır “En İyi Performans Gösteren” ödülünün sahibi

 

HT Solar ana şirketi, Tier 1 güneş paneli üreticisi HT-SAAE, İstanbul/Türkiye’deki fabrikasında ürettiği yüksek performanslı güneş panelleri ile dünya çapında birçok projede yer almaya devam ediyor. PVEL tarafından, küresel PV panel üreticileri arasında ürün güvenilirliği ve performansı ile İstanbul/Türkiye’de ürettiği güneş panelleri ile üçüncü kez “En İyi Performans Gösteren” üreticilerden biri olan HT-SAAE; güçlü mali yapısı, kaliteli üretimi ve yüksek performansı ile küresel projelere güneş paneli tedarikini her yıl artırmayı hedefliyor.