HT-SAAE, 28 Mayıs’ta PVEL 2020 PV Güvenirliği Değerlendirmesi’nde ‘’En İyi Performans Gösteren Üreticiler ’’listesine seçildi.HT-SAAE; birçok farklı değerlendirme kriterinde,panellerinin güvenirliği ve mükemmel performasıyla büyük bir başarı gösterdi.HT-SAAE, dünya çapındaki listede 6. sırada yer alarak birçok rakibini geride bıraktı.

ABD merkezli test laboratuvarı olan  PVEL,sektörün en prestijli kurumları arasında ve uzun yıllardır elde ettiği verilerle  güneş enerji teknolojisi kredibilitesini gösteren performans ve güvenirlik testleri gerçekleştirmektedir. ‘’PVEL PV Güvenirliği  Değerlendirmesi’’ raporu, her yıl PV Evolution Labs (PVEL)  tarafından üstlenilen ve DNV GL ile ortaklaşa hazırlanan raporda,panel güvenirliği birçok yönden değerlendirildi. HT-SAAE,Türkiye’de üretilen güneş panelleriyle 21 rakibinin olduğu listede üst sıralarda yer aldı ve küresel bir lider olarak listeye 6. sıradan girdi.

22 farklı markadan,farklı tip ürünler üzerinde yapılan Elektroluminans ,Flash, PID,Isıl döngü,,Yüksek sıcaklık ,Mekanik dayanım  testi ve Işınım testleri sonucunda en iyi performans gösteren paneller belirlenmiştir. HT-SAAE tarafından üretilen güneş panelleri, yapılan bu testlerin bir çoğunda yüksek performans göstererek  üst sıralarda yer almıştır.

 

 

Ayrıca üreticileri en iyi performanslarına göre sıralayan tabloda;HT-SAAE ürettiği 4 farklı tipte, toplam 8 adet güneş paneliyle en iyi performans  listesinin başlarında yer aldı.

Listeye Giren Tek Türk Üretici

HT-SAAE,PVEL 2020 PV Güvenirliği Değerlendirmesi’ne İstanbul/Türkiye’deki fabrikasında üretilen numunelerle  girmeyi başarmış tek Türk şirketidir.HT-SAAE yüksek performanslı panelleriyle dünya çapında birçok projede yer almıştır.Ayrıca; güçlü finansal yapısı, kaliteli üretimi ve yüksek kapasitesi ile global projelere güneş paneli tedariğini her yıl artırmayı hedeflemektedir.